Tricolorii au căzut pe locul 4 în grupă după România - Spania 1-2 (0-1)

03:33 06.09.2019
0

Startul prost și ezitările din prima repriză din meciul România - Spania ne-au costat, băieții lui Cosmin Contra nereușind să revină după pauză: 1-2 (0-1) și multă dezamăgire. România se află pe locul 4 în clasamentul Grupei F, la jumătatea drumului din preliminariile pentru Campionatul European din 2020. Florin Andone a redus scorul în minutul 59 după ce spaniolii desciseseră scorul prin Ramos și îl majoraseră prin Alcacer.

Cosmin Contra a admis că meciul României cu Spania s-a pierdut în primele 45 de minute de pe Arena Națională, atunci când tricolorii au jucat ”haotic”. Pe finalul partidei, George Pușcaș și Dragoș Grigore puteau aduce o egalare miraculoasă.

Distribuie articol

Tricolorii par a fi departe de calificare, principalul adversar pentru locul secund al grupei fiind Suedia.

10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2, Malta – România 0-4, Spania – Suedia 3-0

5 septembrie 2019: Feroe – Suedia 0-4, Norvegia – Malta 2-0, România – Spania 1-2

8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)

12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)

15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)

15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)

18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)