Peluza Sud 97 a dus FCU Craiova spre victorie

11:22 11.09.2019
0

FCU Craiova și-a respectat blazonul, reușind calificarea în cupă, după prelungiri (2-1), la Colonești. Alb-albaștrii s-au întors la Colonești, terenul pe care în primăvară au remizat, 1-1, și și-au pus practic frână la promovare.

Echipa a jucat un fotbal de calitate, pe un teren la fel de prost ca și în primăvară. Gazdele au deschis scorul în a doua repriză, dar FCU a reușit egalarea prin Stoenac, din lovitură de la 11 metri.

Distribuie articol

Dănănae a marcat golul calificării în prelungiri, iar suporterii din Peluza Sud 97 s-au dezlănțuit. Pe toata durata partidei, PS.97 și-a împins echipa de la spate iar acum toată lumea așteaptă o echipă de Liga 1, după tragerea la sorți, potrivit editie.ro