Meci tensionat al Simonei Halep în sferturile de finală de la Toronto, turneu în care sportiva din România a avut o evoluție ascendentă. Însă ghinionul a împidicat-o pe Halep să-și apere titlul cucerit anul trecut. O accidentare după finalul primului set al meciului cu Marie Bouzkova a determinat-o să se retragă. Primul set fusese pierdut de Simona Halep cu 4-6 după ce revenise de la 0-4. Chiar și în aceste condiții, sportiva noastră rămâne pe poziția cu nr 4 din clasamentul WTA.
Distribuie articol
În semifinale, Halep urma să o întâlneacă pe Serena Williams, cea pe care a învins-o categoric în finala de la Wimbledon.
Pentru a putea adăuga comentarii, te rugăm să te autentifici.